Društvo

U centru Banjaluke vježba MUP-a: Oružje, automobili i teroristički napad

U centru Banjaluke vježba MUP-a: Oružje, automobili i teroristički napad
Foto: Jelena Đurđević | U centru Banjaluke vježba: oružje, automobili i teroristički napad

BANJALUKA – Policija je danas u Banjaluci građanima predstavila opremu, naoružanje i službena vozila.

U povodu, 4. aprila, Dana policije RS, a u okviru taktičko-tehničkog zbora, pripadnici Jedinice za podršku Policijske uprave Banjaluka i Centra za obezbjeđenje objekata i osoba su u centru grada demonstrirali i lišenje slobode opasne osobe, uz upotrebe sredstava sile.

Vježba se odnosila na, navodno, spasavanje strane delegacije prilikom terorističkog akta.

Direktor entitetske policije Darko Ćulum, koji je prisustvovao pokaznoj vježbi policije, rekao je da su pripadnci policije Jednice za podršku osposobljeni i obučeni da izvrše najsloženije policije zadatke.

Najčitanije