BRČKO - Šef Higijensko-epidemiološke službe pri Javnom zdravstvu u Brčkom Mirjana Kuzmanović upozorava na veliko prisustvo krpelja na području distrikta, te savjetuje stanovništvo da ukoliko ih primijete tijelu potraže pomoć ljekara.
Prema njenim riječima, ove godine primijetan je povećan broj zmija, posebno u napuštenim objektima.
Kuzmanovićeva je pozvala građane na oprez tokom boravka u prirodi, a kao dobru zaštitu, odnosno sredstvo za odbijanje ovih gmizavaca preporučila je hepo kocke.
Ona je napomenula da Higijensko-epidemiološka služba od marta vrši larvicidno uništavanje komaraca.
"Očigledno da je ova pravovremena kampanja imala efekta, s obzirom na to da najezde ovih insekata još nema. Sredstava za ovaj vid dezinsekcije ima dovoljno, a i vremenski uslovi omogućavaju da se ovi poslovi obave kvalitetno", rekla je Kuzmaovićeva novinarima.
Za uništavanje komaraca ove godine iz budžeta je obezbijeđeno 60.000 KM.