BANJALUKA - Podjela platnih kartica Fonda solidarnosti Republike Srpske na području Banjaluke, počeće u petak, 11. jula, i to građanima na čijim stambenim objekatima je u majskim poplavama pričinjena šteta veća od 5.000 KM.
Kako je potvrđeno iz Gradske uprave, prve platne kartice bie podijeljene građanima Mjesne zajednice Lazarevo jedan.
Podjela će se zatim vršiti i građanima ostalih poplavljenih naselja na području Banjeluke, sukcesivno kako vaučeri budu preuzimani iz Vlade RS-a.
Prema preliminarnim podacima Komisije za procjenu štete, na području Banjaluke poplavljeno je preko 2.500 domaćinstava.