SREBRENICA - Učenici područnog odjeljenja osnovne škole u Osmačama kod Srebrenice nakon dva dana zakašnjenja u srijedu su krenuli na nastavu jer je riješeno pitanje zaposlenja bivše učiteljice Muške Suljkanović, kojim su mještani sela uslovili polazak djece u školu.
Nastavu je počeo da izvodi novoprimljeni učitelj Edin Selimović iz Živinica.
Mještani Osmača nisu dozvoljavali djeci da pohađaju nastavu ako ih neće učiti dosadašnja učiteljica Muška Suljkanović, ili ako joj ne bude obezbijeđeno adekvatno zaposlenje.
Suljkanovićeva je profesor sociologije i ne ispunjava zakonske uslove da radi kao nastavnik razredne nastave, zbog čega je na početku školske godine primljen novi učitelj.
Mještani mu nisu dozvolili da počne raditi pa je on u prvom polugodištu privremeno radio u centralnoj školi u Srebrenici.
Nakon dvodnevnog kašnjenja sa izvođenjem nastave u drugom polugodištu u Osmačama, u utorak je reagovalo rukovodstvo škole i opština, i Suljkanovićeva je dobila posao na Pravnom fakultetu u Srebrenici, a učitelj Edin Selimović je počeo nastavu za osam učenika u Osmačama.