Društvo

Ukinuta vanredna sitacija u Donjem Žabaru

Srna

DONJI ŽABAR - Na području opštine Donji Žabar ukinuta je vanredna situacija, uvedena zbog poplava, navodi se u naredbi načelnika ove lokalne zajednice Željka Marjanovića.

Naredbu je Marjanović donio na prijedlog Opštinskog štaba za vanredne situacije, koji je 15. maja predložio uvođenje vanredne situacije.

Opštinski štab je saopštio da je situacija na području koje je bilo poplavljeno sada stabilizovala, a najveći broj stanovnika već se vratio u svoja domaćinstva. U kolektivnom smještaju još je 15 lica, čiji se povratak kući očekuje za nekoliko dana.

Iz Opštinskog štaba ističu da skoro cijelo područje opštine ima problema sa snabdijevanjem vodom za piće, jer hemijske i bakteriološke analize pokazuju da je voda na svim arterskim i subarterskim bunarima neispravna.

"Upozorava se stanovništvo da vodu koriste iz ispravnih javnih česmi-bunara sa područja susjednih opština ili da je nabavljaju u trgovinama", navodi se u saopštenju Opštinskog štaba i najavljuje da će opština rješavanje ovog problema tražiti od republičkih organa.

O visini štete nastale u poplavama komisije za procjenu u oblasti poljoprivrede, te stambenih i drugih objekata izjasniće se krajem sedmice.

Najčitanije