BANJALUKA - Povodom 150 godina od dolaska prvih trapista u Banjaluku, premijer Srpske Radovan Višković posjetio je danas samostan "Marija zvijezda" u Trapistima.
Višković je istakao da je značaj prvih monaha koji su došli u grad na Vrbasu bio u tome što su doprinijeli privrednom razvoju Banjaluke i regije i dodao da njihov zadatak nije bio samo širenje religije.
Predsjednika Vlade dočekali su ministar pravde i potpredsjednik Vlade Republike Srpske Anton Kasipović i Franjo Komarica, biskup banjalučki.
Samostan je osnovao Franc Pfaner u drugoj polovini 19. vijeka.