ČAPLJINA - Ministar trgovine Federacije BiH /FBiH/ Milorad Bahilj predao je danas čapljinskom jereju Danilu Boru zvono u ratu porušenog pravoslavnog hrama Svetog arhangela Mihaila, koje je pronađeno u Ljubuškom.
Bahilj, koji je i funkcioner Narodne stranke "Radom za boljitak", posjetio je danas sa saradnicima parohijski dom u Čapljini, saopšteno je iz ove stranke.
"Vraćanje zvona Srpskoj pravoslavnoj crkvi šaljemo poruku da se u ovim krajevima živi zajedno. Kao federalni ministar iz Narodne stranke `Radom za boljitak,` koja je višeetnička stranka, želim zajedno sa svojim stranačkim kolegama ukloniti sve predrasude i barijere, jer samo zajedničkim radom i međusobnim poštivanjem možemo graditi bolji suživot", istakao je Bahilj.
Bahilj je u pratnji čapljinskog jereja Danila Bora obišao parohijski dom i Crkvu Vaznesenja Gospodnjeg u Čapljini, koja je obnovljena na stotu godinu postojanja.
Čapljinski jerej je zahvalio Bahilju za uloženoi trud na vraćanju zvona SPC, te izrazio nadu da će se i ubuduće zalagati za povratak i bolje uslove života pravoslavne zajednice u Hercegovini.