SARAJEVO - Novčana sredstva od 35.700 KM za izgradnju stambenih objekta koji su nastradali u prošlogodišnjim majskim poplavama dobiće devet korisnika u Maglaju, saopšteno je iz Vlade Federacije BiH /FBiH/.
Direktor Federalnog fonda za pomoć nastradalim područjima od prirodne nesreće na teritoriji FBiH Jasmin Jaganjac, načelnik opštine Maglaj Mehmed Mustabašić i krajnji korisnici potpisali su tripartitne ugovore za izgradnju devet stambenih objekata.
Korisnici su se obavezali da će odobrena i doznačena sredstva namjenski utrošiti s ciljem trajnog rješavanja stambenog pitanja, a Federalni fond u svakom trenutku ima pravo kontrolisati njihov utrošak.
Sredstva su dodijeljena u skladu sa kriterijima koje je usvojilo Opštinsko vijeće Maglaja, a za realizaciju će biti primjenjivani standardi za obnovu i izgradnju stambenih jedinica i objekata ugroženih poplavama i klizištima, koje je prihvatio Upravni odbor Federalnog fonda.