BANJALUKA - Ministar porodice, omladine i sporta Republike Srpske Nada Tešanović rekla je da je današnji prijem organizovan za delegaciju dnevnog lista "Glas Srpske" prilika da se zahvali za dobru saradnju i doprinos u razvoju društva koje je ovaj medij dao tokom 70 godina rada.
"Svi značajni događaji, koji su se desili u ovih sedamdeset godina, zabilježeni su u 'Glasu Srpske'. Ovaj list je postao hronika društvenih zbivanja, zbog čega treba odati svako priznanje i čestitati za rad", rekla je Tešanovićeva novinarima u Banjaluci nakon prijema.
Ona je dodala da se starije generacije sjećaju i lijepih, ali i teških trenutaka u istoriji "Glasa Srpske", ali da joj je lično izuzetno drago što ovaj list i danas postoji i što je izrastao u jednu respektabilnu medijsku kuću.
Direktor "Glasa Srpske" Boris Dmitrašinović rekao je da je u 70 godina rada "Glas Srpske" bio hroničar, svjedok i prijatelj dešavanja.
"'Glas Srpske' i danas ima obavezu da bude hroničar, koji je blizu čitalaca i na strani čitalaca, na strani istine, jer je jedino i pravo novinarstvo - novinarstvo koje protežira istinu", istakao je Dmitrašinović.
Prema njegovim riječima, u "Glasu Srpske" su radile mnoge ličnosti iz javnog i političkog života Srpske, a ovaj dnevni list i danas ima odličan tim i mladih i iskusnih novinara koji svoj posao obavljaju časno i pošteno.
Prvi broj "Glasa" izašao je kao organ NOP-a za Bosanski Krajinu u Župici kod Drvara, 31. jula 1943. godine. Od 15. septembra 1992. godine, na osnovu odluke Narodne skupštine Republike Srpske, izlazi kao dnevni list Republike Srpske. Pod nazivom "Glas Srpske" ovaj dnevni lis izlazi od 5. maja 2003. godine.