Društvo

Zaraženo šest korisnika Gerontološkog centra Sarajevo

Zaraženo šest korisnika Gerontološkog centra Sarajevo
Foto: N.N. | Zaraženo šest korisnika Gerontološkog centra Sarajevo
Srna

SARAJEVO - Na virus korona pozitivno je šest korisnika Gerontološkog centra Sarajevo.

Pet pozitivnih korisnika je zaraženo na osnovu kontakta sa zaposlenom u Centru, kod koje je ranije utvrđeno prisustvo virusa korona.

Šesti zaraženi je pacijent koji se vratio nakon liječenja na Kliničkom centru u Sarajevu, te je nakon povratka u Centar bio u izolaciji, potvrdila je za N1 direktor Gerontološkog centra Melisa Alibašić Hadžić.

Hadžićeva je naglasila da se razmatra opcija da se proširi trenutni izolatorijum, zbog čega će danas u samom Centru boraviti epidemiološke službe.

Još se čekaju i rezultati 26 drugih korisnika, a trenutno zaraženi nemaju simptome. 

Najčitanije