BANJALUKA - Pružna dionica Zvornik - Kalesija od danas, u 13.45, zatvorena je za saobraćaj jer se aktiviralo klizište kod tunela Križevići.
Pruga Ukrina - Banjaluka biće puštena u saobraćaj danas u 18 sati.
Stanje na ostalim pružnim dionicama je nepromijenjeno, saopšteno je danas iz Ministarstva saobraćaja i veza RS.
Obilne kiše i bujične vode su 5. avgusta izazvale probleme u saobraćaju i oštetile željezničku infrastrukturu u RS.
Iz Željeznica RS su ranije saopštili da su sve ekipe mobilne i da na ugroženim mjestima nastavljaju radove na otklanjanju šteta na infrastrukturi, a čija visina će se znati nakon izvještaja komisija koje su na terenu.