Društvo

Željeznice RS dobile ECM sertifkat

Srna

BANJALUKA - "Željeznice Republike Srpske" postale su jedini operater u BiH nadležan za održavanje teretnih kola, jer im je Regulatorni odbor za željeznice BiH izdao OTIF-ov /Organizacija za međunarodne prevoze željeznicama/ sertifikat ECM na pet godina.

"Željeznicama Republike Srpske" je sertifikacijom omogućeno prisustvo na evropskom i svjetskom tržištu u pružanju usluga prevoza roba sopstvenim kolima, kao i pružanja usluga održavanja za vlastita i strana teretna kola, rečeno je Srni u ovom preduzeću.

"Sertifikacija je izvršena u skladu sa međunarodnim standardima i uputstvima", ističu u ovom prduzeću.

"Željeznice Republike Srpske" – Operacije, kao sertifikovano tijelo nadležno za održavanje teretnih kola, odgovorne su za tehničku ispravnost i sigurnu upotrebu teretnih kola u željezničkom sistemu.

Dobijanjem ovog sertifikata izbjegnuta su transportna ograničenja na koja su upozoravale evropske željeznice, kao i negativni ekonomski efekti, kako za "Željeznice Republike Srpske", tako i za Republiku Srpsku.

Najčitanije