Društvo

"Željeznice" izmirile obaveze prema Fondu PIO

"Željeznice" izmirile obaveze prema Fondu PIO
"Željeznice" izmirile obaveze prema Fondu PIO
Srna

DOBOJ - "Željeznice Republike Srpske" /ŽRS/ obavještavaju penzionisane radnike ŽRS koji su od Fonda penzijsko-invalidskog osiguranja Srpske umjesto stalnih dobili privremena rješenja o penzionisanju da se obrate nadležnim filijalama Fonda PIO da bi dobili stalna rješenja.

Sve obaveze i dugovanja prema Fondu PIO zaključno sa 31. decembrom 2012. godine ŽRS su izmirile, zbog čega više ne postoje prepreke da penzionisani radnici dobiju konačna rješenja, a time i puni iznos penzija, navedeno je u saopštenju "Željeznica".

Doprinosi su uplaćeni za 2000, 2010, 2011. i 2012. godinu, a "Željeznice" će, u zavisnosti od priliva novčanih sredstava, nastaviti izmirivati obaveze prema Fondu PIO da bi radnici koji ostvare pravo na penziju mogli da je dobiju u punom iznosu.

Najčitanije