Društvo

Maturantski defile u Derventi: Djeca poljoprivrednika na traktorima (VIDEO)

Maturantski defile u Derventi: Djeca poljoprivrednika na traktorima (VIDEO)
Foto: Slobodan Živanić/Agroklub.ba | Traktori na čelu kolone: Djeca poljoprivrednika predvodila maturantski defile u Derventi (VIDEO)
B.C.

DERVENTA - Maturanti u Derventi danas, 13. maja, obilježili su završetak srednjoškolskog obrazovanja, a tradicionalna defile kolona vozila privukla je pažnju brojnih građana.

Ove godine, na iznenađenje mnogih, kolonu su pri polasku ispred škole predvodili trojica mladih traktorista, djeca poljoprivrednika - Dragan Danilović, Marko Tolić i Darko Đukić, prenosi Agroklub.ba.

Traktorom Same Silver 110 4 upravljao je Danilović, koji ističe da je od najranijeg djetinjstva vezan za poljoprivredu, a od šeste godine uključen u poslove.

"Traktor je od oca, sa našeg porodičnog imanja. Bavimo se tovom svinja, proizvodimo hranu i prodajemo", kaže Dragan.

Srednjoškolsko obrazovanje završio je u SC "Mihajlo Pupin", smjer autoelektričar, a plan mu je, kako navodi, da i dalje ostane u poljoprivredi.

"Ako ne bude išlo, tražiću posao u struci", dodaje.

Maturantska zabava biće upriličena 6. juna, a Danilović uz osmijeh kaže da ne vjeruje da će na nju stići - traktorom.

 

Najčitanije