Ex -Yu

Američka ambasada osudila napad na Vučića

Američka ambasada osudila napad na Vučića
Američka ambasada osudila napad na Vučića
N.N.

BEOGRAD - Američka ambasada u Beogradu je osudila napad na premijera Srbije Aleksandra Vučića u Potočarima i pozvala na odbacivanje nasilja i nastavak puta ka miru.

"Osuđujemo nasilje nad premijerom Srbije i drugima na današnjoj komemoraciji povodom 20. godišnjice stradanja u Srebrenici. Oni koji su se okupili u Potočarama, došli su u znak sjećanja, da odaju počast žrvama Srebrenice", piše u saopštenju Ambasade.

U saopštenju se ukazuje da "oni koji odbacuju pomirenje, prizivaju napetost i podjele iz prošlosti".

Ambasada SAD zato "poziva sve da odbace nasilje i da nastave putem ka miru".

Premijer Aleksandar Vučić izjavio je da današnji napad na njega u Potočarima nije incident, već dobro organizovan napad, prenosi B 92.

Najčitanije