Ex -Yu

Amfilohije: Nadam se raspadu NATO-a

Agencije

PODGORICA - Mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije ponovo se usprotivio ulasku Crne Gore u NATO i izrazio nadu da će se Sjevernoatlantski savez raspasti.

"U Boga se nadam da Crna Gora neće u NATO, koji nas je bombardovao", kazao je mitropolit Amfilohije.

On smatra da bi Crna Gora, ulaskom u NATO, samo postala šraf u toj militarističkoj organizaciji koja, kako je naveo, danas vrši nasilje nad svijetom.

"Zar treba da pomognemo da se 'tomahavci' i bombe pretoče u raonike i druge alatke za obradu zemlje i unapređenje društva i ljudske zajednice? Daj Bože našim glavarima mudrosti da pomognu Evropljanima i Amerikancima da se rasformira NATO. To bi bio najveći doprinos Crne Gore Evropi i svijetu", kazao je mitropolit Amfilohije.

Najčitanije