Ex -Yu

Austrija traga za državljaninom Srbije zbog ubistva djeteta

Austrija traga za državljaninom Srbije zbog ubistva djeteta
Austrija traga za državljaninom Srbije zbog ubistva djeteta
Beta

BEČ - Austrijska policija raspisala je evropski nalog za hapšenje 25-godišnjeg državljanina Srbije Milosava Maletića, koji je osumnjičen da je u gradu Bregencu na smrt pretukao trogodišnje dijete svoje prijateljice.

Osumnjičeni, koji je odrastao u pokrajini Forarlberg, u subotu je u zapadnoaustrijskom Bregencu trebalo da pazi na djecu svoje prijateljice, trogodišnjaka i njegovog šestogodišnjeg brata, dok je ona bila na poslu.

U jednom trenutku pozvao je hitnu pomoć i prijavio da je mlađi dječak pao niz stepenice. Spasioci su bezuspješno pokušali da ožive dijete, a osumnjičeni je pobjegao prije nego što je stigla policija.

Austrijski mediji prenijeli su izjavu Vernera Grabhera, načelnika službe za mlade u pokrajinskoj vladi Forarlberga, da je riječ o mladiću koji je "zavisnik od droge i nije u stanju da se brine o maloj djeci", ali da do sada nije bilo indicija da je zlostavljao svoju prijateljicu ili njenu djecu.

Navodi se i izjava šefa lokalne policije Elmara Ceha da protiv osumnjičenog postoji važeća policijska zabrana nošenja oružja i da se u novembru 2010. godine u njegovoj roditeljskoj kući dogodio nasilan ispad zbog kojeg mu je izrečena zabrana ulaska u tu kuću.

Majka i brat žrtve, koji je bio svjedok nasilja, još su u bolnici pod psihijatrijskom njegom.

Najčitanije