BEOGRAD - Glumac Velimir-Bata Živojinović (80) koji je početkom jula doživio moždani udar, prebačen je danas sa Vojnomedicinske akademije (VMA) u Beogradu u banju Selters u Mladenovcu, na dalju rehabilitaciju.
Supruga Živojinovića, Lula, rekla je da se Velimir dobro osjeća i da je porodica zadovoljna njegovim dosadašnjim liječenjm na VMA i požrtvovanošću osoblja.
Velimir Bata Živojinović prebačen je 21. avgusta na VMA, na odjeljenje neurologije, po preporuci ljekara bolnice Sveti Sava, u kojoj je zbog težeg moždanog udara liječen prvih 49 dana.
Živojinović je oktobra 2006. godine imao srčani udar, a bolovao je i od gangrene koja je izliječena na Kubi prije tri godine.