PODGORICA - Crnogorski ministar rada i socijalnog staranja Suad Numanović posjetio je danas izbjeglički kamp u podgoričkom naselju Konik, koji je izgorio jutros u požaru.
U tom naselju smješteni su Romi izbjegli sa Kosova i Metohije.
"Biće obezbijeđen smještaj i hrana za sve koji su u jutrošnjem požaru na Vrelima Ribničkim izgubili krov nad glavom", saopštio je Numanović nakon što je posjetio izbjeglički kamp.
Bez doma je ostalo oko 800 ljudi, a procjenjuje se da je oko 30 baraka izgorjelo. Ministar Numanović je najavio da će porodice biti smještene u školi u Kampu 2, kao i u šatorima.
"Brzo ćemo cisternama dopremiti vodu, a biće postavljeni i punktovi na kojima će se dijeliti hrana", rekao je Numanović.
On je dodao i da će ova situacija doprinijeti bržoj izgradnji stanova za izbjegličke porodice sa Konika.
Mensud Krpuljević iz Crvenog krsta naveo je da su se predstavnici svih relevantnih institucija sastali da bi se našlo rješenje za ljude kojima je vatra "progutala" kuće.
On je rekao da su već preduzete mjere da ljudi iz kampa ne bi bili na ulici.
Pretpostavlja se da je uzrok jutrošnjeg požara ljudski nemar.