Ex -Yu

Bojić: Pokušaj vraćanja Šešelja u Hag značio bi njegovo ubistvo.

Bojić: Pokušaj vraćanja Šešelja u Hag značio bi njegovo ubistvo.
Bojić: Pokušaj vraćanja Šešelja u Hag značio bi njegovo ubistvo.
Agencije

BEOGRAD - Vođa ljekarskog tima Vojislava Šešelja Milovan Bojić izjavio je danas da je predsjednik Srpske radikalne stranke ozbiljno bolestan i da bi svaki pokušaj vraćanja lidera radikala u Hag ustvari značio njegovo ubistvo.

Bojić je u Jutarnjem programu TV Pink rekao da se Šešelj nalazi u improvizovanoj bolnici u svojoj kući, da je nezahvalno prognozirati i da je sve neizvjesno.

Za šest-sedam mjeseci, koliko se nalazi u Srbiji, Šešelj je obavio više ljekarskih pregleda nego za svih skoro 12 godina u Hagu i sada je primio dvije doze hemioterapije, u pripremi je i treća, a ima ih 10.

Vođa ljekarskog tima Šešelja je kazao da su bili teški uslovi u Hagu, gdje je Šešelj primio samo jednu seansu hemioterapije.

„Bila je izuzetno dramatična situacija, prvo sa srcem, zatim sa karcinomom debelog creva i progresijom maligne metastatske bolesti na jetri“, kazao je Bojić.

Bojić je rekao da je Šešelj disciplinovan bolesnik i da on ima životno geslo da život traje, dok borba ima smisla.

Vođa ljekarskog tima Šešelja je dodao da se koristi sva domaća onkološka pamet i dodao "u kontaktu smo, po njegovim savjetima, sa ruskim onkolozima".

"U fazi smo pridobijanja jednog dobrog, registrovanog leka iz inostranstva", dodao je Bojić.

Najčitanije