BEOGRAD - Lider Lige socijaldemokrata Nenad Čanak saopštio je danas da je podnio ostavku na mjesto poslanika u skupštini, zato šta ga parlament nije uzeo u zaštitu zbog incidenta koji se desio u Novom Sadu prije nekoliko dana.
- Ako treba da biram između suza svoje dece i mandata narodnog poslanika, onda to nije nikakav izbor, rekao je Čanak.
Iako je prvo izjavio da nikog nije tukao, Čanak je pred desetak poslanika i novinarima u Skupštini Srbije priznao da je učestvovao u tuči prije dva dana ispred kafane u Novom Sadu u kojoj je pretučen Pavle Lešanović.
- Kada mi je opsovao decu, izvadio sam ga iz kola, bacio štap u stranu i počeo da ga tučem. Izložen sam linču jer sam branio čast svoje porodice - rekao je Čanak.
On je dodao da je riješio da se obračuna sa Lešanovićem zato što se "prema njegovoj sestričini, koja mu je kao ćerka, ponašao kao prema posljednjoj prostitutki".
- Taj pijanac me je vredjao pred ćerkom svoga brata koju je hvatao za telo, rekao je Čanak.
Čanak je dodao da je ostavku podnio i zbog toga da ga ne bi prozivali da će se pozivati na poslanički mandat u sudskom postupku i naveo da su neki "već izrekli presudu u javnosti prije ikakvog sudskog postupka".
Lešanović je rekao da će podnijeti krivične prijave za pokušaj ubistva i pljačku.
- Kada sam izašao iz kafane, crni džip se zaustavio i iz njega je izašao Čanak sa dvojicom telohranitelja. Počeli su da me psuju i govore da sam beogradski ološ, a zatim me je Čanak štapom udario preko lica - kaže Lešanović.
On tvrdi da su ga ta dva mladića zatim oborila na zemlju, prebila ga, a zatim se odvezli sa lica mjesta.
Dačić: Jasno je da je Čanak prvo izvređan, ali niko neće biti zaštićen
Premijer i ministar unutrašnjih poslova Žsrbije Ivica Dačić rekao je prethodno da će biti utvrđena istina o incidentu u Novom Sadu, u kome je učestvovalo lider LSV Nenad Čanak i poručio da niko neće biti zaštićen.
"Pogledao sam izjave koje su učesnici spornog događaja dali u policiji", rekao je Dačić i dodao da je "očigledno da je prvo došlo do vređanja Čanka za stolom za kojim su zajedno sedeli sa vlasnikom restorana Danilom Ikodinovićem i da je nakon toga došlo do tuče".
Dačić je rekao da će izjava o incidentu biti uzeta i od lidera LSV, bez obzira na imunitet narodnog poslanika, koji se, kako je podsjetio, ne odnosi na davanje izjave.
"Utvrdiće se sve činjenice vezane za taj događaj i sigurno niko neće biti izuzet. I od Nenada Čanka će biti uzeta izjava bez obzira što on ima imunitet. Niko nije oslobođen davanja izjave", rekao je Dačić novinarima u Pećincima i dodao da je važno da se utvrdi puna istina o onome što se tačno desilo.
Dačih je istakao da "svi koji se bave politikom moraju da vode računa da nisu obični građani".