Ex -Yu

Centar Paraćina pun leševa pasa

Centar Paraćina pun leševa pasa
Centar Paraćina pun leševa pasa
N.N.

PARAĆIN - Na društvenoj mreži Facebook danas su objavljene uznemirujuće fotografije iz Paraćina na kojima se vide uginuli psi na centralnim gradskim ulicama.

"Ovako nešto u životu nisam video. Pitam se kakav nečovek moraš biti pa da otruješ desetine pasa u roku od 15 minuta. Otrov u mesu toliko je jak da su psi sa penom u ustima pali kao pokošeni. Horor i tuga koje mislim da nikada neću zaboraviti. Centar Paraćina, doduše ne tako veliki, preplavljen telima otrovanih pasa koji nikome ništa nisu skrivili. Izgleda da su bili krivi što su živi i izbačeni", rekao je Bogdan Ilić, koji je objavio fotografije.

Dodaje da se masovno trovanje pasa dogodilo sinoć oko 23 sata.

Otrov u blizini djece

Još nije utvrđeno koliko je tačno pasa otrovano.

"Po nekim informacijama, otrovano je šest pasa; tako kažu u komunalnoj službi, ali komšije kažu da ih je bilo i više. Prizor je bio stravičan... ljudi su bili šokirani. Par sati pre toga izveo sam svog psa u tom parku. Ispred ulaza moje zgrade bilo je otrova. To je strogi centar grada, deca se tu često igraju. Ti psi nikoga nisu dirali i oni koji se barem malo razumeju u pse znali bi da im oni neće nauditi. Mnoge od njih su građani, moje komšije, hranile i ostavljale im činije sa vodom", ispričao je Ilić.

"Iz cele Srbije čujem slične priče. Ali kao i svaki put do sada i ovo će biti aktuelno samo par dana. Kakvu god akciju pokrenuli vrlo brzo će se zataškati. Sram da nas bude", poručio je Ilić.

Prema nezvaničnim informacijama, pokrenut je krivični postupak i sada se pregledaju snimci sa nadzornih kamera.

(NN/mondo.rs)

Najčitanije