Ex -Yu

Ćirilica uskoro i na ulazima u hrvatske gradove

Ćirilica uskoro i na ulazima u hrvatske gradove
Ćirilica uskoro i na ulazima u hrvatske gradove
Srna

ZAGREB - Dvojezične table u Hrvatskoj će za nekoliko mjeseci početi stavljati na ulaze i izlaze iz županija, opština, gradova i sela čiji statuti predviđaju ravnopravno korištenje jezika i pisma nacionalnih manjina, piše "Jutarnji list".

Na tablama, koje će postavljati preduzeće "Hrvatske ceste", nazivi će prvo biti ispisani latinicom, a onda ćirilicom.

U Baranji i dijelu Slavonije trebalo bi da budu natpisi na hrvatskom i mađarskom, a u Istri ispod hrvatskog, naziv mjesta pisaće i na italijanskom.

U "Hrvatskim cestama" kažu da je u toku izrada elaborata kojim će biti utvrđeno koje lokalne samouprave u statutima imaju odredbu da se za mjesta i lokalitete koristi jezik i pismo nacionalne manjine.

Izrada elaborata očekuje se za nekoliko mjeseci, a postavljanje tabli za najkasnije šest mjeseci.

Najčitanije