SPLIT - Splitsko-dalmatinska policija je na graničnom prijelazu Vrgorac zaplijenila 84 kilograma marihuane, koju je u kombi vozilu pogrebnog poduzeća iz Nikšića u Hrvatsku pokušao unijeti 26-ogodišnji crnogorski državljanin.
Droga je zapljenjana juče u saradnji splitske i granične policije Vrgorac, a riječ je o najvećoj ovogodišnjoj zapljeni marihuane na području Policijske uprave splitsko-dalmatinske, rečeno je na vanrednoj konferenciji za novinare.
Policiji je ponovo u detektovanju droge pomogao službeni pas Pik, koji je "travu" nanjušio u pogrebnom kombi vozilu mercedes, nikšićkih registracija, nakon čega je policija pretražila vozilo.
Ispod mrtvačkog sanduka pronađen je 81 paket s marihuanom, ukupne mase nešto veće od 83 kilograma, vrijedne 4 miliona kuna.
Neslužbeno se saznaje da je Crnogorac imao putni nalog, s kojim je putovao za Sloveniju po pokojnika.
Policija je potvrdila kako je uhapšeni muškarac drogu prokrijumčario iz Crne Gore preko Bosne i Hercegovine u Hrvatsku, te da je imao namjeru da je proda na području Hrvatske i Evropske unije.
Istraga se nastavlja, najavio je Dušan Jenjić, voditelj Službe kriminaliteta droga PU splitsko-dalmatinske.
"Putem Interpola i drugih službi pokušavamo utvrditi eventualno sudjelovanje drugih osoba u počinjenju ovog kaznenog djela", rekao je Jenjić.
Od početka ove godine vrgoračka policija je u četiri zapljene pronašla više od 115 kilograma marihuane, a na području cijele PU splitsko-dalmatinske zaplijenjeno je 230 kilograma.