PODGORICA - Pripadnici Vojske Crne Gore, koji su pomagali stanovništvu ugroženom poplavama u Srbiji, doputovali su danas u Danilovgrad.
Povratak u Kasarnu "Milovan Šaranović" u Danilovgradu uslijedio je nakon što je Vlada Srbije ukinula vanredno situaciju izazvanu poplavama.
Načelnik Generalštaba admiral Dragan Samardžić zahvalio je vojnicima koji su pokazali visok stepen profesionalnosti i požrtvovanosti da bi pružili neophodnu pomoć stanovništu Srbije u veoma teškim uslovima.
Samardžić je istakao da je ovaj primjer pokazao da nijedna zemlja u regionu nije u stanju sama da se suprotstavi elementarnim nepogodama kakve su zadesile Srbiju i BiH.
On je rekao da se povratkom kontingenta ne završava pomoć susjedima, naglasivši da su svi pripadnici Vojske Crne Gore odlučili da doniraju dnevnu zaradu za pomoć ugroženima.
Prema Samardžićevim riječima, sredstva od oko 30.000 evra biće upućena Srbiji i BiH s ciljem ublažavanja posljedica na ugroženim područjima.
U pružanju pomoći ugroženom stanovništvu Srbije učestvovalo je sedam timova Vojske Crne Gore - pet spasilačkih timova, te po jedan ronilački i sanitetski tim.
Osim admirala Samardžića, dočeku kontingenta su prisustvovali su ambasador Srbije u Crnoj Gori Zoran Bingulac i predstavnici Ministarstva odbrane i Vojske Crne Gore.