BEOGRAD - Cilj Vlade Srbije je da zdravstvo u Srbiji prati najsavremenija dostignuća svjetske medicine, rekao je danas Premijer Ivica Dačić.
"Vlada Srbije pomoći će razvoj medicinskih ustanova koje se bave vaskularnim bolestima rasprostranjenim u našoj zemlji", rekao je
Dačić na sastanku sa stručnjacima vaskularne hirurgije.
Kako je saopšteno, u Beogradu su vodeći ljekar odjeljenja za trombozu vena u SAD-u Džo Kaprini, direktor instituta u Toledu Entoni Kamerota, predsednik Svetskog udruženja flebologa Nik Morison i drugi.
Oni učestvuju na kongresu Evropskog venoznog foruma.
Informisali su premijera Dačića o najsavremenijim tokovima razvoja ove medicinske grane i mogućnostima da se primjene svjetska iskustva i unaprijedi razvoj vaskularne hirurgije u Srbiji.