BEOGRAD - Ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić izjavio je danas da Srbija ne traži veto na rezoluciju o Srebrenici koja treba da se nađe pred Savjetom bezbjednosti UN , ali je dodao da će sve zemlje biti obaviještene o stavu da taj dokument ne doprinosi pomirenju u regionu. "Sve što se radi na tom polju ne treba da bude kontraproduktivno, već da podstakne dalji proces regionalnog pomirenja", rekao je Dačić novinarima u Nikincima.
Ministar je rekao da je Vlada Srbije već obavijestila stalne članice Savjeta bezbjednosti UN o svom stavu, a obavijestiće i ostale zemlje, prenose mediji.
Dačić je rekao da se članice Savjeta bezbjednosti i dalje konsultuju o toj rezoluciji koju priprema Velika Britanija.