Ex -Yu

Dačić: Zahtev da napustimo sever je poziv na raseljavanje

Dačić: Zahtev da napustimo sever je poziv na raseljavanje
Dačić: Zahtev da napustimo sever je poziv na raseljavanje
Beta

RAŠKA - Ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić rekao je danas da zahtjev evropskih zvaničnika da Srbija napusti sjever Kosova predstavlja poziv na raseljavanje Srba sa te teritorije.

"To je poruka da se Srbi odsele sa Kosova, koja podstiče na dalje etničko čišćenje Kosova, bez obzira na to što dolazi od evropskih političara", rekao je Dačić poslije obilaska baze Žandarmerije kod administrativnog prelaza Tabalije.

Dačić je rekao da vjeruje da evropski zvaničnici "nisu svjesni šta govore" a ocijenio je i da misle da neko u Beogradu može da diktira šta će Srbi na Kosovu da rade.

"Ne, u Beogradu može neko da kaže šta god hoće - Srbi na Kosovu sigurno neće prihvatiti takozvano nezavisno Kosovo", rekao je on.

Dačić je poručio Srbima sa Kosova da donose racionalne odluke, budu svjesni trenutne situacije i dodao da smatra da svaka jednostrana akcija ne doprinosi stabilnosti na Kosovu.

"Prištinska taktika je takva da se napravi jednostrani akt i onda kažu da se stanje ne može vratiti na prethodno, čime legalizuje nasilje", kazao je Dačić.

On je naveo da je neophodno naći kompromisno rješenje koje će garantovati opstanak Srba na Kosovu i Metohiji i koje će im obezbijediti ravnopravan tretman međunarodne zajednice u odnosu na ono što su Albanci imali ranije.

Najčitanije