Ex -Yu

Dačić preuzeo dužnost od Cvetkovića

Dačić preuzeo dužnost od Cvetkovića
Dačić preuzeo dužnost od Cvetkovića
Srna

BEOGRAD - Novoizabrani predsjednik Vlade Srbije Ivica Dačić preuzeo je dužnost od svog prethodnika Mirka Cvetkovića.

Dačić je poručio da njegovo preuzimanje funkcije premijera ne treba posmatrati kao veliku političku pobjedu već kao početak velike borbe i teškog posla koji čeka novoformiranu vladu.

Cvetković je izjavio da je sa Dačićem sarađivao prethodne četiri godine u vladi koju je vodio i u kojoj je Dačić bio prvi podpredsjednik, te da to što je Ivica Dačić sada izabran za premijera pokazuje da su dobro radili dobro i da nema ništa da mu poruči povodom preuzimanja dužnosti.

Bivši premijer je najavio da će se povući iz "ozbiljnog bavljenja politikom" i posvetiti "biznisu".

Preuzimanje dužnosti obavljeno je u kabinetu predsjednika Vlade Srbije.

Prva sjednica nove Vlade Srbije biće održana danas.

Najčitanije