BEOGRAD - Premijer Srbije Ivica Dačić izjavio je danas da je rebalans bužeta samo ispunjavanje obaveza i da će budžet za sledeću godinu zapravo biti prvi odgovor vlade na postavljene zadatake, među kojima je i dovođenje budžetskog deficita na 3,5 odsto od vrednosti BDP.
"Uloga države je da pomaže i vodi, da donosi odluke a ne da komanduje. Moramo da gledamo naš interes uz dužno poštovanje svih međunarodnih faktora", naveo je Dačić na Menadžerkom forumu Jugoistočne Evrope.
Dačić je rekao da će Vlada Srbije razgovarati sa MMF, Svjetskom bankom i svim drugim međunarodnim finansijskim insitucijama, ali da "živi za taj dan kada nam oni više neće biti potrebni".
"To je dobro za nas, jer ćemo tada izaći iz krize", naglasio je premiejr Srbije.