Ex -Yu

Desetodnevno ljetovanje djece u Kumboru

Srna

ZVORNIK - Iz Zvornika je jutros otputovalo 48 djece sa tri vaspitača i šest roditelja na Crnogorsko primorje u Kumbor, gdje će u okviru projekta "Socijalizacija djece Republike Srpske" provesti deset dana.

 Vaspitač i vođa puta Boro Glišić rekao je Srni da ljetovanja djece u Kumboru organizuje i finansira Javni fond dječije zaštite Republike Srpske. 

On je dodao da u Kumbor u ovoj smjeni putuje oko 180 djece iz Republike Srpske, odnosno iz opština Zvornik, Berkovići, Laktaši, Istočno Sarajevo, Šekovići, kao i drugih opština.    

Prema njegovim riječima, na ljetovanje idu djeca uzrasta od sedam do 16 godina, uglavnom iz porodica poginulih boraca, siromašnih porodica i djeca sa posebnim potrebama, koja imaju i svoje pratioce. 

Glišić je rekao da je ovo deveta, od ukupno 12 smjena, koje svakih deset dana organizovano odlaze na ljetovanje u Kumbor i naglasio da je do sada u okviru ovog projekta koji se organizovano provodi već nekoliko godina prošlo oko 20.000 djece iz svih socijalnih struktura. 

Iz Zvornika djeca su otputovala autobusima zvorničke firme "Drina trans".                 

 

  

Najčitanije