LONDON - Najmanje dvadesetoro djece iz Osijeka povrijeđeno je u sudaru autobusa i kamiona u Engleskoj, saopštila je danas policija.
U saopštenju se navodi da je u autobusu bila 41 osoba, uključujući 36 tinejdžera.
Britanska policija je potvrdila za "Jutarnji list" da je jutros u 8.30 na cesti između gradova Bluberi i Stritli, u blizini granice pokrajine Oksfordšajer, došlo do sudara.
Djeca, koja imaju od 14 do 16 godina, prebačena su u obližnju Osnovnu školu "Stritli" radi pružanja pomoći.
Policija navodi da je 43-ogodišnji vozač autobusa uhapšen pod sumnjom za opasnu vožnju. Vozač je nakon nesreće u pomoć pozvao službe hitne pomoći.
Vozač kamiona nije povrijeđen.
Hrvatski mediji navode da je on i školski učitelj povrijeđene djece, kao i da je hrvatska ambasada u Londonu u stalnom kontaktu s britanskom policijom.
Iz Službe za odnose s javnošću Thames Valley policije Dnevnik.hr saznaje kako se radi o učenicima Isusovačke klasične gimnazije u Osijeku.