Ex -Yu

Đukanović jedini kandidat za predsjednika DPS-a

Đukanović jedini kandidat za predsjednika DPS-a
Đukanović jedini kandidat za predsjednika DPS-a
Srna

PODGORICA - Aktuelni predsjednik Demokratske partije socijalista (DPS) Milo Đukanović biće jedini kandidat za predsjednika te stranke na predstojećem kongresu DPS-a koji će biti održan 21. maja, odlučilo je Predsjedništvo DPS-a.

Predsjedništvo je sinoć utvrdilo broj od četiri potpredsjednička mjesta, kao i imena kandidata za ovu funkciju. Glavnom odboru će biti predloženi Filip Vujanović, Svetozar Marović, Željko Šturanović i Igor Lukšić, saopšteno je iz te partije.

DPS je do sada imala tri potpredsjednička mjesta, uključujući i Filipa Vujanovića koji je zbog funkcije predsjednika zamrznuo partijsku funkciju.

Predsjedništvo DPS-a Crne Gore je nakon maratonske sjednice utvrdilo prijedloge lista kandidata za organe partije, uključujući i članove Glavnog odbora.

Sjednica Glavnog odbora DPS-a, na kojoj će biti potvrđena lista za organe partije, verifovana odluka Predsjedništa i utvrđen sadržaj kongresnih dokumenta, biće održana sutra.

Predsjedništvo se upoznalo sa situacijom u vezi sa crkvom Aleksandra Nevskog na Svetom Stefanu i podržalo napore Vlade Crne Gore da za pitanje ove crkve pronađe rješenje u skladu sa zakonom, vodeći računa o potrebi afirmacije ekonomskih potencijala Crne Gore u oblasti turizma.

Crkva Aleksandra Nevskog srušena je prije pola vijeka, zbog gradnje kockarnice i terase restorana elitnog hotela. Otkopana je prije dvije godine tokom rekonstrukcije "grada-hotela", nakon čega su mještani odlučili da je obnove i u njoj vrše vjersku službu. Zavod za zaštitu spomenika kulture ranije je saopštio da bi ostaci crkve trebalo da budu arheološka iskopina i konzervorao je ostatke hrama.

Spor oko crkve je jedan od razloga kašnjenja rekonstrukcije grada hotela Sveti Stefan koji je zatvoren za turiste od 2006. godine.

Najčitanije