BEOGRAD - Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Marko Đurić boravi danas na Kosovu i Metohiji uprkos tome što su mu ulazak u južnu srpsku pokrajinu zabranile vlasti u Prištini.
"Nešto ovde ne vidim nikoga od tih koji su govorili o zabranama. Na Kosmetu radim normalno svoj posao. Mi ovde stvaramo uslove za život našeg naroda, nikome ne smetamo, želimo saradnju i normalan život za sve ljude", rekao je Đurić novinarima u Leposaviću.
Đurić je istakao da je o boravku na Kosovo i Metohiju obavijestio međunarodne predstavnike.
On je naveo da se ponaša potpuno drugačije od onih koji misle da mogu da govore jezikom mržnje, jezikom sukoba i jezikom stvaranja problema na Kosmetu.