NJUJORK - Generalni sekretar Sjevernoatlantskog pakta Anders Fog Rasmusen napisao je na svom Tviter nalogu da njegov susret sa predsjednikom Srbije Tomislavom Nikolićem bio "dobar" i da je mandat NATO da štiti sve koji žive na Kosovu.
"Imao sam dobar susret sa predsjednikom Nikolićem", napisao je Rasmusen, koji se sa Nikolićem juče sinoć na marginama zasjedanja Generalne skupštine Ujedinjenih nacija u Njujorku.
Nešto kasnije, Rasmusen je napisao: "NATO već više od deceniju garantuje mir i stabilnost na Balkanu, nastavljamo da sprovodimo mandat UN da obezbjedimo bezbjedno okruženje svima na Kosovu".
Predsjednik Nikolić je, kako saznaje Tanjug, u razgovoru sa generalnim sekretarom NATO Andersom Fog Rasmusenom, posebno istakao da međunarodne snage na Kosovu moraju da se ponašaju na statusno neutralan način.
Prema saznanjima Tanjuga, generalni sekretar Alijanse istakao je da NATO poštuje rezoluciju 1244 Savjeta bezbjednosti i međunarodne dokumente.
Generalni sekretar NATO je kazao Nikoliću da je ta organizacija zainteresovana za aktivnije učešće Vojske Srbije u Partnerstvu za mir i međunarodnim mirovnim operacijama.