BANJALUKA - Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik uputio je danas telegram saučešća predsjedniku Makedonije Đorđu Ivanovu, povodom brutalnog terorističkog napada u Kumanovu.
"Povodom brutalnog terorističkog napada u Kumanovu u ime naroda Republike Srpske i svoje lično ime, upućujem izraze iskrenog saučešća porodicama ubijenih, narodu Makedonije i Vama lično", ističe se u telegramu saučešća.
Republika Srpska, užasnuta ovim terorističkim činom, još jednom ukazuje na veliku opasnost od terorizma u regionu i potrebu što šire koalicije u njegovom suzbijanju, te ističe svoje odlučno opredjeljenje u borbi protiv terorizma koji na najsuroviji način odnosi živote nevinih ljudi, saopšteno je iz kabineta predsjednika Republike Srpske.
Vlada Makedonije proglasila je dvodnevnu žalost.