Ex -Yu

Dok su istovatarali šećer, radnike napale pčele

Dok su istovatarali šećer, radnike napale pčele
Dok su istovatarali šećer, radnike napale pčele
Agencije

BAR - Radnike koji su trebali da rade na iskrcavanju šećera sa broda koji je uplovio u Luku Bar - napale su pčele.

Među radnicima ima alergičnih na ujed pčele, pa ih se više zbog uboda javilo u Dom zdravlja.

"Kao da su se sve pčele koje postoje u Baru našle na ovom brodu'', priča jedan od radnika.

Nakon nekoliko dana reagovalo se hemijskim sredstvima, i došlo je do velikog pomora pčela na brodu, na kojem bilo 11 000 tona šećera, javljaju crnogorski mediji.

Radnik kaže da rukovodstvo nije znalo šta da radi, pa su zakasnili sa reakcijom, a onda su odlučili da se obrate nekim firmama koje pokušavaju da hemijskim sredstvima unište pčele i odvoje ih od šećera.

On je istakao da pčela ima i dalje, mada smatra da će ih hemijska sredstva potpuno uništiti.

Najčitanije