BEOGRAD - Dragan Ðilas više nije član Demokratske stranke (DS).
Pozivajući se na izvore iz DS-a, list Danas piše da se Ðilas iščlanio iz stranke.
Ðilas, kako se navodi, nije želio za ovaj beogradski dnevnik da objasni razloge napuštanja stranke, koju je vodio od 2012. do 2014.
Inače, poslije odlaska sa funkcije u DS, Ðilas se povukao iz političkog života i nastavio da obavlja funkciju predsjednika Košarkaškog saveza Srbije, a otkupio je i stranački dug prema Razvojnoj banci Vojvodine