Vanrdna situacija je u sisačkom naselju Kanak, a hrvatski mediji prenose da je muškarac pucao iz kalašnjikova.
Mediji prenose da ima povrijeđenih. Detalji se ne znaju još, a moguće je da ima i preminulih prema informacijama koje do ovoga trenutka nisu službeno potvrđene, prenosi Večernji list. Naselje je blokirano.
Kako mediji saznaju od sisačke policije primili su dojavu o pucnjavi. Povrijeđeno je više osoba. Policija je na terenu.
Svjedoci su za Večernji list naveli da je muškarac je pucao po ulici i zapalio dvije kuće.
"Istina je da imamo intervenciju i da su vatrogasne snage na terenu", kratko su potvrdili iz Javne vatrogasne jedinice RTL-u.