BEOGRAD - Predsjednik Srbije Tomislav Nikolić i srpsko rukovodstvo nisu bojkotovali nacionalni praznik Francuske i njihov nedolazak na prijem u francusku Ambasadu u Beogradu, organizovan tim povodom, pogrešno se tumači, saopšteno je iz kabineta predsjednika Srbije.
U saopštenju se navodi da je Nikolić pravovremeno i sa poštovanjem čestitao francuskom predsjedniku Fransoa Olandu nacionalni praznik – 14. juli i pri tom iznio uvjerenje da će tradicionalno prijateljski odnosi Srbije i Francuske nastaviti da se svestrano razvijaju "u duhu evropskih vrijednosti i uzajamnog razumijevanja".
Nikolić je podsjetio da je Francuska jedan od strateških partnera Srbije, što veze dvije zemlje čini još jačim.
Beogradski dnevnik "Blic" objavio je juče da predsjednik Srbije Tomislav Nikolić, premijer Ivica Dačić i prvi potpredsjednik Vlade Aleksandar Vučić nisu otišli na prijem u francusku rezidenciju povodom Dana pada Bastilje jer Srbija nije pozvana na vojnu paradu u Parizu.