Ex -Yu

Durmitor umalo koban za Njemice

Durmitor umalo koban za Njemice
Foto: Facebook / Gss Crne Gore | Durmitor umalo koban za Njemice

DURMITOR - ​Dvije državljanke Njemačke, koje su tokom planinarenja u utorak ostale zaglavljene u stijeni na Durmitoru spašene su i evakuisane nepovrijeđene.

Njih su spasili i evakuisali pripadnici Gorske službe spašavanja.

Kako su saopštili u objavi na Facebooku, akciju su započeli sinoć oko 21.00 sat, a uspešno je završena danas u zoru, oko 03.30 časova.

"Državljanke Nemačke S.A. (24) i R.L. (27) su nepovređene" napisali su iz GSS-a i dodali da je akcija izvedena u dodatno otežanim vremenskim uslovima - kiši, jakom vjetru i gustoj magli, navodi "24Sedam".

Najčitanije