BEOGRAD - Dva pritvorenika iz američkog vojnog zatvora Gvantanamo na Kubi prebačena su danas u Srbiju, saopšteno je danas iz Stejt dipartmenta.
Iz Ministarstva odbrane SAD ranije je najavljeno da će u Srbiju biti prebačeni državljani Jemena Mansur Ahmed Sad el Dajfi i Tadžikistana Muhamadi Davlatov.
Ovo je prvi put da se zatvorenici iz Gvantanama prebacuju u Srbiju.
(RTS)