Ex -Yu

Eskobar od 7. septembra na dužnosti

Eskobar od 7. septembra na dužnosti
Foto: U.S. Embassy in Serbia | Eskobar umjesto Palmera
Tanjug

​BEOGRAD - Karijerni diplomata Gabrijel Eskobar, zamijenik ambasadora SAD u Srbiji, potvrdio je da od 7. septembra preuzima novu dužnost - funkciju izaslanika Stejt departmenta za Zapadni Balkan.

Eskobar će na toj funkciji zamijeniti Metjua Palmera.

"Imenovanje je zvanično, a na novu dužnost stupam 7. septembra", rekao je Eskobar.

Na novoj funkciji, Eskobar će biti zadužen za rješavanje brojnih pitanja na Zapadnom Balkanu, tako i za dijalog Beograda i Prištine.

Važi za odličnog poznavaoca Balkana, a za njega kažu i da je nepristrasni diplomata.

Dvije godine, od avgusta 2019. godine, Eskobar je zamijenik ambasadora SAD u Beogradu, do dolaska Entonija Godfrija bio je otpravnik poslova, odnosno rukovodio je diplomatskim predstavništvom SAD u Srbiji.

Prethodno je službovao u Bagdadu.

Najčitanije