PODGORICA - Pripadnici Gorske službe spasavanja (GSS) Crne Gore evakuisali su iz stijene na Bezimenom vrhu na planini Durmitor dvoje belgijskih državljana.
Riječ je o Krifstofu Feliksu (22) i Vesliju Stivenu (23), koji su nepovrijeđeni, u pratnji spasilaca, stigli na Žabljak, saopštili su iz GSS-a.
Iz GSS podsjećaju da su belgijski državljani danas poslije podne putem broja 112 uputili poziv za pomoć, jer su bili zaglavljeni u stijenama na Bezimenom vrhu.
U akciji spasavanja učestvovala su tri pripadnika GSS-a.