NIŠ- Gradsko vijeće Niša usvojilo je danas zaključak o mjerama štednje koji predviđa da će se svi gradski funkcioneri odreći dnevnica na službenim putovanjima u zemlji i inostranstvu.
‘’Smatra se da bi na taj način u gradskom budžetu ostalo oko četiri miliona dinara’’, rekao je niški gradonačelnik Zoran Perišić.
‘’Ovakav zaključak naišao je na podršku predsednika Skupštine grada Mileta Ilića,’’ napomenuo je Perišić.
Preporuka o odricanju od dnevnica biće upućena svim gradskim opštinama i preduzećima, organizacijama i ustanovama čiji je grad osnivač, rečeno je na skednici Gradskog vijeća.
To je samo prva i početna mjera kojom će biti ostvarena ušteda u gradskom budžetu, a slijedi analiza svake budzetske tačke i sagledavanje na kojim pozicijama je moguće ostvariti dodatne uštede, navedeno je na sjednici. Ukoliko bi zaposleni u preduzećima i ustanovama čiji je osnivač grad organizovano koristili gradski prevoz na ime subvencija za gradski prevoz mogla bi da bude ostvarena ušteda od 70 miliona godišnje, rečeno je na sjednici.