Hrvatski muzičar Matija Dedić umro je danas u Zagrebu u 53. godini. Bio je sin Arsena Dedića i Gabi Novak. Nakon Arsenove smrti Gabi je u intervjuu progovorila o tome kako se snalazi bez njega, a spomenula je i da je zabrinuta za sina.
"Moja unuka već ide u srednju školu, ima 16 godina i dobra je učenica. Sin Matija, također, veoma mnogo radi, i više nego što treba. Već se bojim za njegovo zdravstveno stanje, treba to sve izdržati, ali snaha mi je divna i ona je ta koja drži sve konce u rukama", istakna je tada muzička diva, prenosi Index.hr.
Podsjetimo, Matija Dedić bio je poznati hrvatski džez pijanista i kompozitor.