Ex -Yu

Gotovo 700 Beranaca zatražilo pomoć ljekara

Gotovo 700 Beranaca zatražilo pomoć ljekara
Gotovo 700 Beranaca zatražilo pomoć ljekara
Agencije

BERANE - Gotovo 700 građana Berana zatražilo je pomoć ljekara zbog stomačnih problema.

Doktorima u Domu zdravlja u tom gradu i Zavodu za hitnu medicinsku pomoć do jutros u 7 sati javilo se 675 pacijenata među kojima ima i djece.

Do sinoć je taj broj bio nešto veći od 300, a na dječijem odjeljenju hospitalizovano je 20 djece.

"Na Infektivnom odjeljenju Opšte bolnice zadržano je osam osoba starijih od 14 godina", saopšteno je na sajtu Zavoda za hitnu medičinsku pomoć Crne Gore - jedinice u Beranu.

Dodaje se da je klinička slika oboljelih blaga, uglavnom praćena mučninom, povraćanjem i grčevima u stomaku.

"Jedan broj oboljelih imao je tečne stolice i povišenu tjelesnu temperaturu. Higijensko-epidemiološka služba Doma zdravlja Berane u saradnji sa Institutom za javno zdravlje Crne Gore i danas je nastavila sprovođenje epidemiološkog anketiranja građana sa stomačnim tegobama, kao i uzimanje uzoraka od pacijenata za mikrobiološku dijagnostiku", saopštavaju iz beranskog Doma zdravlja.

Stanovnicima Berana se preporučuje da za piće koriste flaširanu ili prokuvanu vodu uz pojačane higijenske mere.

Najčitanije