Ex -Yu

Grabar - Kitarović: Duboko se kajem zbog zločina u NDH

Grabar - Kitarović: Duboko se kajem zbog zločina u NDH
Grabar - Kitarović: Duboko se kajem zbog zločina u NDH
N.N.

Predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović posjetila je u srijedu Muzej holokausta u Jeruzalemu gdje je izrazila najdublje kajanje zbog svih žrtava stradalih u vrijeme ustaškog režima u Hrvatskoj.

"Kao predsjednica Hrvatske, izražavam najdublje kajanje zbog svih žrtava holokausta u Hrvatskoj, stradalih od ruke kolaboracionističkog ustaškog režima tokom Drugog svjetskog rata",  rekla je Grabar-Kitarović.

Dodala je i da su u vrijeme NDH, osim Židova, stradali i brojni Romi, Srbi, Hrvati tj. svi oni koji su tada smatrani neprijateljima režima.

Predsjednica Hrvatske u Izraelu boravi u sklopu dvodnevnog radnog posjeta.

(Vijesti.ba)

Najčitanije