Predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović posjetila je u srijedu Muzej holokausta u Jeruzalemu gdje je izrazila najdublje kajanje zbog svih žrtava stradalih u vrijeme ustaškog režima u Hrvatskoj.
"Kao predsjednica Hrvatske, izražavam najdublje kajanje zbog svih žrtava holokausta u Hrvatskoj, stradalih od ruke kolaboracionističkog ustaškog režima tokom Drugog svjetskog rata", rekla je Grabar-Kitarović.
Dodala je i da su u vrijeme NDH, osim Židova, stradali i brojni Romi, Srbi, Hrvati tj. svi oni koji su tada smatrani neprijateljima režima.
Predsjednica Hrvatske u Izraelu boravi u sklopu dvodnevnog radnog posjeta.
(Vijesti.ba)