Ex -Yu

Gradonačelnik priznao: Morao sam da dam mito

Gradonačelnik priznao: Morao sam da dam mito
Gradonačelnik priznao: Morao sam da dam mito
Agencije

KOMENDA - Gradonačelnik Komende, gradića sjeverno od Ljubljane, priznao je da je davao mito državnim funkcionerima kako bi obezbijedio poslovne projekte tom gradu i rekao da je to "jedini način da se u Sloveniji nešto uradi".

Ovo je prvo ovakvo javno priznanje jednog opštinskog funkcionera, prenosi novinska agencija STA.

Tomaž Drolec, gradonačelnik Komende, rekao je odbornicima na sjednici gradskog vijeća 30. maja da je davao mito funkcionerima u različitim državnim institucijama i ministarstvima zato što je to bio jedini način da grad dobije dozvole za poslovnu zonu.

Prema sopstenim riječima, Drolec se osjećao "kao pravi mafijaš dok je dijelio koverte pune keša".

On je naveo da je susjedna opština Domžale i dalje bez poslovne zone jer "ne znaju kako da lobiraju", i dodao da je za odobrenje državnih službi potrebno više od pisanja "lijepih pisama".

"Tačno sam znao koliko treba da dam svakom od njih da dobijem dokumentaciju za završetak posljednje faze denacionalizacije", rekao je Drolec.

Gradonačelnik je odbornicima kazao da greše ako misle da se usluge ne plaćaju i da funkcioneri u različitim ministarstvima očekuju mito.

Najčitanije