ZAGREB - Na reklamnom stubu, u centru Zagreba, nedaleko od Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP), ovih dana osvanuo je veliki natpis "Srbe na vrbe".
"Jutarnji list" navodi da je riječ o formalnom krivičnom djelu na koje niko nije reagovao, što posebno dobija na težini, jer je stub sa rasističkim natpisom udaljen samo stotitnjak metara od zgrade MUP-a na uglu Savske i Vukovarske, a još je bliži novoj zgradi Bezbjednosno-obavještajne agencije, smještenoj odmah kraj sjedišta Ministarstva.
"Da li je, dakle, moguće da su policajci i tajni agenti toliko indolentni u obavljanju svog posla (a osmatranje i prikupljanje podataka jedan je od glavnih elemenata njihovog posla) da nisu primijetili ovu rasističku svinjariju ili ih, naprosto, uopšte nije briga što je grafit sa genocidnim sadržajem ispisan u neposrednoj blizini njihovih sjedišta", piše list.
List ističe da je potpuno nevjerovatno da još niko nije prebrisao natpis, a kamoli pokrenuo potragu za autorom.